Späť

Mezonetový byt "nad sadom" Bratislava

Prvou časťou úlohy bolo navrhnúť stavebné riešenie vertikálneho prepojenia bytu na najvyššom podlaží polyfunkčného výškového domu s rozsiahlou plochou strechou objektu nad bytom. Prepracovaním pôvodného dispozičného riešenia bytu sa podarilo nájsť pozíciu pre priamočiare samonosné drevené schodisko z obývacej miestnosti pôvodného bytu na budúce horné poschodie bytu. Toto horné poschodie bytu vzniklo zastavaním časti plochej strechy kombináciou pevnej stavby a sklenenej konštrukcie zimnej záhrady. Z horného poschodia bytu je zároveň prístupná rozsiahla „obytná“ strešná terasa.

Súčasťou riešenia bol podrobný projekt interiéru, ktorým boli definované všetky súčasti interiéru - materiálové, farebné a tvarové riešenia atypických a typových prvkov, všetky povrchové úpravy stien, podláh a stropov.

Výsledkom je riešenia je kompletne zariadený mezonetový penthouse na 18. a 19. poschodí a unikátnymi panoramatickými výhľadmi na celé mesto a okolie. Rozmiestnenie bytu na dve podlažia vytvára prirodzené členenie – 18. poschodie je hlavné obytné podlažie s piatimi obytnými izbami a príslušenstvom a 19. poschodie tvorí oddychovo-relaxačnú časť so zimnou záhradou, saunou, letnou kuchyňou, televíznym a športovým „kútom“ a priľahlou veľkou strešnou terasou.

Projekt v kocke

Stavebník: súkromná osoba

Miesto: Bratislava, Petržalka

Projektová dokumentácia: september 2009 / február 2010

Stupeň PD: projekt prestavby a projekt interiéru

Realizácia: október 2009 / september 2010

Riešená / zastavaná plocha:

interiér 316 m2, terasa 136 m2